Mgr. Milan Kovářík

hospodář:

Karel Matička

118. ročník závodu Běchovice - Praha

I v letošním roce měl ŠAK Chodov své zástupce na druhém nejstarším běžeckém závodě na světě. Populární Běchovice se tradičně konaly poslední zářijovou neděli.
Zatímco loni se hlavní běžecká parta ŠAKu v termínu Běchovic představila na maratonu v Berlíně, byla pro většinu z nich letošní sezóna trochu odpočinková a Běchovice závodníci vynechali. Naši starší veteráni se zase nestihli přihlásit včas a závod byl vyprodán.

Na startu tak stála Pavla Kováříková, která zaběhla čas 51:58 minuty, obsadila 1311. místo a byla pátá ve své věkové kategorii.
V první řadě na startu veteránské kategorie stál i náš člen ministr školství Marcel Chládek. Zaběhl čas 51:07 a skončil na 1213. místě.
Nejrychlejší tak byl Míla Zítka, který zaběhl čas 48:57 minuty a skočil na 1005. místě. Závod dokončilo 2156 běžkyň a běžců.