Mgr. Milan Kovářík

hospodář:

Karel Matička

Běžci ŠAKu Chodov na Jarním běhu Bezručovým údolím v Chomutově

Přestože se běh jmenuje jarní, počasí letošní zimy běžcům přálo jen částečně. Na startu sice svítilo sluníčko, bylo 5 stupňů, ale foukal poměrně chladný vítr. A kolem poloviny tratě čekal na běžce kilometrový úsek na sněhu.....
Do Chomutova vyrazila skupina veteránů a běžci ze skupiny připravující se na maraton v Berlíně.

Nejlépe si s obrátkovou tratí dlouhou 15km poradil Jirka Folvarčík, skončil v hlavní kategorii na šestém místě časem 56:45 minuty. Martin Horváth ve stejné kategorii skončil časem 1:01:15 hod. na místě třináctém.

O příčku lépe skončila v kategorii žen do 49 let Helena Babelová, dosáhla času 1:26:16 hod.

Mezi muži do 59 let skončil Míla Zítka na místě devátém časem 1:13:46 hod.

Mezi muži do 69 let skončil na pátém místě Manfred Krassa časem 1:12:58 hod., Bohuslav Václavek byl sedmý časem 1:25:47 hod.

Skupina maratonců dosáhla časů potřebných k solidním výkonům na dalších závodech, především při prvním letošním půlmaratonu v Karlových Varech, a potvrdila správnou přípravu na podzimní cestu do Berlína.

ŠAK Chodov byl mimořádně úspěšný při závěrečné tombole, kdy se losovalo 20 cen, a my získali hned 4 věcné ceny.