Mgr. Milan Kovářík

hospodář:

Karel Matička

Devět běžců ŠAKu vítalo rok 2013 ve Svatošských skalách

Tradičně první atletickou akcí roku je Novoroční běh do Svatošských skal. Letos se běžel již po třicáté a na startu stálo hned devět členů našeho klubu.
Nejlepšího výsledku tradičně dosáhl Manfréd Krassa, který na trati 6.4 km dlouhé vybojoval druhé místo v kategorii mužů nad 60 let časem 28:09 min. Na pátém místě ve stejné kategorii skončil Vláďa Zounar (42:04 min.), který byl zároveň nejstarším závodníkem vůbec.

V kategorii žen nad 35 let obsadila Helena Babelová 14. místo a Zdeňka Říhová dvacátou první.

V kategorii mužů nad 50 let obsadil Míla Zítka 6. místo časem 29:34 min.

V nejpočetněji obsazené kategorii mužů nad 40 let obsadil v našich barvách startující senátor Marcel Chládek 26. místo časem 30:58 min.

V hlavní kategorii mužů do 39. let obsadil Martin Horváth 5. místo časem 23:54 min., Jirka Folvarčík sedmé místo časem 24:06 min. a Lukáš Kopecký místo třinácté časem 26:34 min., což je jeho nejlepší výsledek v tomto závodě.