Mgr. Milan Kovářík

hospodář:

Karel Matička

Pět běžců ŠAKu v cíli Karlovarského půlmaratonu

V sobotu 25. května se konal v Karlových Varech první ročník Karlovarského půlmaratonu. Na startu byli i běžci ŠAKu Chodov.
Za chladného počasí se na startu Karlovarského půlmaratonu (21.097m) sešlo více než 1100 běžců. Mezi nimi i pět běžců ŠAKu Chodov, kteří se vešli do první třetiny výsledkové listiny.

ŠAK Chodov Karlovarský půlmaraton

Trať vedoucí lázeňským centrem a do Tuhnic byla lemována početnými fanoušky, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Některým běžcům vadilo chladnější počasí. Naštěstí téměř nefoukal vítr a tak se dali zaběhnou solidní časy.
Nejlépe se vedlo Jiřímu Folvarčíkovi, který zaběhl čas 1:21:03 hodiny a skončil na skvělém 26. místě. Martin Horváth skončil na místě 66. časem 1:28:30 hod.
Na místě 312. dokončil Míla Zítka v čase 1:43:03 hod. ( v kategorii veteránů nad 50 let 22. místo ze 62 účastníků). Za ním s bolavým lýtkem doběhl na 334. místě Lukáš Kopecký - čas 1:43:47 min.
Všichni čtyři závodníci zaběhli výrazně lepší časy než v loňském roce v Olomouci a potvrdilli, že to s přípravou na záříjový start na maratonu v Berlíně myslí opravdu vážně.
Pátým běžcem do party v Karlových Varech byl při své půlmaratonské premiéře Jakub Stehno - zaběhl čas 1:45:17 hodiny a skončil na 390. místě.

Dík patří organizátorům za skvěle připravený závod i divákům za podporu na trati.