1. kolo OMD mužů a žen

Do prvního kola mistrovských soutěží vkročila také družstva mužů a žen. Jejich pořadatelem byly Klatovy, kam se sjelo 14. května 10 oddílů a více než 150 atletů a atletek. Mezi nimi i obě družstva chodovských ŠAKalů – pod vedením trenérů Miloše Volka Rudolfa Flašky.

Muži již v prvním kole ukázali, že i letos budou chtít obhájit vítězství z minulých dvou let. Na 110 m překážek vybojoval Jan Garlík 1. a Martin Tonhauser 4. místo.
V kouli pak Milan Mňatinoha s přehledem zvítězil krásným výkonem 13,27, Jan Jirovec přidal body za 3. místo a Martin Tonnhauser za 4. místo. Petr Ernst přidal bod za místo 10. Sprint na 100 metrů se stal kořistí Josefa Terče, který zvítězil i na dvojnásobné trati a ve skoku dalekém a stal se tak nejlépe bodujícím atletem celého kola ziskem 33. bodů (do cíle navíc přivedl jako finišmen i vítěznou štafetu na 4 x 100 m).
Ve všech třech disciplínách mu sekundoval Ben Omar Othmene, který vybojoval 2. místo v dálce, 3 na 200 m a 5 . místo na 100 m.
Na oštěpu stačilo Milanovi Mňatinohovi 41,49 na místo 3, Petr Lill přidal místo 6.
Na trať 1500 m se postavili Robert Košek Petr, Lill Radek Bureš a Miloslav Zítka. Nejlépe si vedl Petr Lill, který doběhl 3. Za zmínku stojí, že i veterán Miloslav Zítka, předseda oddílu (ročník 1963) dokázal v nepříjemném horku trat 1500m zaběhnout za 6:07 minut a poté dvojnásobnou trať 3000 m pak zdolal za 13:00). Zde před ním proběhli cílem i Radek Bureš a Robert Košek.
Ve výšce se dařilo z chodovských dle očekávání nejvíce Janu Jirovcovi, který výkonem 176 cm připsal body za 3. místo, Jan Garlík přidal body za místo 4. a Jakub Staněk za místo 8.
V hezkém osobáku si pro pro body za 4. místo v běhu na 400 m doběhl Jakub Staněk.
Disku kraloval dle očekávání Milan Mňatinoha výkonem 36,42 připsal 11. bodů. Sekundoval mu skvěle Jan Jirovec 4. místem, Petr Ernst místem 7. a Martin Tonhauser místem 9. Na trojskoku se dařilo Petru Lillovi. Všech jeho šest pokusů bylo v rozptylu 20 cm a výsledný výkon v osobním rekordu 12,01 mu vynesl 3. místo.
Závěrečné body za vítězství přidala štafeta na 4 x 100 m ve složení Othmene, Tonhauser, Staněk a Terč. V celkovém součtu získali chodováci 211 bodů a zvítězili před Sokolem Plzeň Petřín a Atletclubem Nýřany.

Také chodovské družstvo žen složené ženami od věku starších žákyň až po veterány si vedlo dobře. Nejlépe bodující ženou byla stejně jako v loňském roce Kateřina Vašková (vítězství v kouli a 4. místa v disku a oštěpu).
Druhou nejvíce bodující se stala vrhačka Adéla Čedíková, která připsala body za 3. místo na oštěpu , 4 na kouli a 6. v disku. Druhé místo v kouli a 6. v disku patřilo Denise Stehnové.
Druhé místo patřilo také Michaele Zaschkeové za skok daleký. Mimo soutěž si vyzkoušela tato teprve žákyně trojskok a výkonem 10,31 jej vyhrála.
Velký přiliv bodů zvládly i vytrvalkyně na tratích 1500 m a 3000 m Romana Poplová, Marcela Kantnerová a Hana Heiserová.
Jedenáct bodů za skok daleký a vysoký přidala Adéla Baranovská, 8 bodů za 3. místo ve vrhu koulí hostující Kateřina Janoušková (SC Start K. Vary).
Šest bodů připsala oštěpařka a diskařka Simona Jará.
Osmé místo a 3 body ještě vybojovala Petra Dundrová v běhu na 400 m.
Těsně za desítkou bez bodu zůstala sprinterka Nella Dvořáková, které ani osobní rekordy k bodům na 100 a 200 m trati nestačily a dálkařka Denisa Zahradníková. Bez bodů byla i k atletice se po mnoha letech vrátivší Denisa Virtelová, která sice byla v kouli výkonem na 2.–3. místě. a v disku 8. ale startovala v tomto kole mimo soutěž. Do dalšího kola už bude moci nastoupit regulérně a za body.

Poděkování patří všem, kteří do bojů o body zasáhli. Za reprezentaci oddílu i města.