Maxištafeta 2023, Chodov

Již 23. ročník ojedinělého 24 hodinového štafetového závodu proběhl ve dnech 16. a 17. června.

Po mnoha letech bylo opět oživením účast druhéštafety. Vedle chodovských, domácích běžců, se na trati představili i běžci Triatletu K. Vary. I letos se postupně představili i neatletické chodovské sportovní oddíly. např karatisti, volejbalistí, basketbalisti či fotbalisti. I přes velkou účast chodovských byli i letos Triatletáci lepší. Odběhali celkem neskutečných 954 kol což je 318 km.

Běžci z Chodova společně nakroužili 878 kol to je 292 km.
Nejstarším účastníkem byl pan Josef Kopecký, který i ve svých 93 letech jedno kolo – 333.33 m neobešel ale odklusal za ohromného potlesku všech ostatních.
Na dráze nechyběli ani starosta a místostarosta Chodova, pánové Patrik Pizinger a Luděk Soukup (který se stal i nejlepším z 152 chodovských běžců, když absolvoval celkem 48 kol – to je 16 km).
Mezi chodovskými ženami dominovala Marcela Kantnerová s 30 uběhnutými koly, to je 10 km.
Z dětí v barvách Chodova byl nejvytrvalejším běžcem Vojta Soukup, který zvládl odběhat 23 kol, to je více než 7,5 km.
V barvách Triatletu se vystřídalo 67 běžců. Mezi nimi se blýskla Lenka Kůsová, která byla absolutně nejlepší běžkyní. Pod jejima nohama skončilo 91 kol, to je více než 30,5 km.
Mezi běžci na ovále odkroužil svou dávku kilometrů i karlovarský hejtman Petr Kulhánek.

Vedle množství lidí, kteří si přišli zaběhnout byl i druhý cíl tím důležitým a významným – dobrovolné vstupné, které se pravidelně vybírá na chodovský Stacionář Mateřídouška. A letošní ročník byl opravdu rekordní. V kasičce při jejím rozbití napočítali pořadatele 13 554 Kč.

Velké díky všem, pořadatelům, běžcům i těm, kteří jen přišli pobýt či podpořit svoje děti, kamarády či rodinné příslušníky.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční sponzory ŠAKu. , Město Chodov a pro tento závod i Českou unii sportu, která tento náš projekt finančně podpořila.