32. ročník Chodovské tretry, Memoriálu Libora Dočkala proběhl v neděli 7. 5. 2023 v Chodově. Celkem se zúčastnilo 330 závodníků z 16 oddílů. I letos byl ozdoben mnoha skvělými výkony. V diskařském sektoru se v kategorii mužů házelo tradičně daleko za 50 m a souboj padesátimetrových vrhačů pro sebe rozhodl nakonec Petr Procházka z AC Tepo Kladno, jehož nejlepší pokus dolétl na značku 54,92. Na druhém místě skočil Vít Kotrba z Olympu Praha výkonem 52, 83.Také třeti, Dominik Sládek z AC Domažlice přidal výkon nad 50 m – 51,75. Mezi ženami zvítězila Klára Klonová z Olympu Praha výkonem 44,76 před Kristýnou Dvořákovou z AC Tepo Kladno s výkonem 42,18. Skvělý výkon předvedl také junior Dukly Praha David Kudlata, který poslal 1,75 kg vážicí disk na vzdálenost 44,68 čímž si vytvořil nový osobní rekord- V koulařském kruhu mohli diváci sledovat krásný boj o 16 m hranici. Mezi muži zvítězil Petr Procházka z Kladna výkonem 16,23, v těsném závěsu před René Hambergerem z AC Domažlic výkonem 16,15.

Memoriál Petra Bernata v běhu na 100 m vyhrál sprinter Sokola Petřín Jakub Vostatek, který ve finále proběhl cílem v čase 10,86. Krátký sprint v kategorii žen byl v režii Štěpánky Duškové z SC Start K.Vary, která zdolala 100 m v osobním rekordu 12,29. Štěpánka přidala i druhé zlato z běhu na 300 m, kde proběhla cílem také v novém osobním rekordu – 41,13. Skvělým časem se na této trati blýskla věkem teprve žákyně Barbora Kyselá z Triatletu K. Vary, prolétnuvší cílem v čase 42,38. Třetí místo, osobní rekord a skvělý čas patřil domácí, chodovské závodnici, juniorce Anně Peřinov – 42,75. V memoriálu Libora Dočkala ve skoku dalekém obhájil vítězství z loňského roku Filip Hlídek z SC Start K. Vary, který letos posunul svůj vlastní rekord mítinku na hranici 7,02 cm. Druhý Lukáš Volf ze ŠAKu Chodov dolétl k novému osobnímu rekordu 6,74, třetí Josef Terč skočil 6,12 cm. Mnoho skvělých výkonů bylo dosaženo i v kategoriích žactva, mladšího žactva ale i atletických přípravek. Mezi nejhodnotnější patří výkony chebských sprinterů. Mladší žákyně Alžběty Levové, která zaběhla na 60m trati neuvěřitelný čas 7,90 a její oddílový kolega, též mladší žák Jakub Uhl 7,84.

Poděkování všem, kteří přišli ať už závodit, či fandit, všem rozhodčím a technické četě a samozřejmě sponzorům tohoto mýtinku či sponzorům (ŠAKu Chodov, Česká atletika s.r.o., DDM Bludiště Chodov, Karlovarský kraj, Karel Matička, Město Chodov, Lukáš Kopecký – truhlářské práce, Obecní úřad Vintířov, HNHRM Chodov, Tactics, Půjčovna lešení Tomáš Nalevajko)

Celkové výsledky ZDE.
Fotogalerie ZDE.

32. ročník Chodovské tretry, Memoriál Libora Dočkala