Baráž o II. ligu

Téměř 4hodinová cesta autobusem čekala na družstvo mužů ŠAKu Chodov, které zajíždělo k posledním letošním bojům až do daleké Chrudimi, aby se střetlo s ostatními vítězi Oblastních přeborů a družstvy ohroženými sestupem z II. atletické ligy.

Bohužel družstvo do těchto bojů jelo citelně oslabené o zraněné, nemocné nebo pracovně neuvolnitelné. Chyběli: Lukáš Volf, Jiří Třesohlavý, Jakub Staněk, Jan Garlík, Petr Lill, Fabián Lochschmidt, František Janec, Martin Střelec, Jan Gurban, Petr Ernst.

Atletům nepřálo ani počasí, ani únava z dlouhé cesty a brzkého vstávání. Přesto i zbytek družstva bojoval se ctí.

V úvodním kladivu se naši vrhači Tonhauser, Dušek a Rehák do finále neprobojovali. Úvodní disciplínou na dráze bylo 5 km chůze. Zde se blýskl předseda oddílu. Vytrvalec Miloslav Zítka, který si došel pro vynikající 5. místo. Jedenáctý prošel cílem Radek Bureš.

Na dálce triumfoval Josef Terč. Ten nejlepším sezónním výkonem 645 cm zvítězil. Do finále se ještě probojoval Adam Bauer. Naopak Petr Kuřák a Ben Omar Othmene zůstali těsně za branami finále na začátku druhé desítky startujících.

Nejdelší běžeckou disciplínou byla 5000 m. Zde naše barvy hájil Robert Košek. Ačkoliv běžel jen jednu sekundu od svého osobáku, na desítku bodujících nestačil a doběhl cílem na 17. místě.

Další disciplíny byly bez naší účasti. Tyčku, trojskok ,oboje překážky a běhy na 400 a 800 m jsme mohli jen sledovat, jak soupeři připisují body bez nás.

Další technickou disciplínou byla výška, kde se podařilo v dešti a větru Janu Jirovcovi připsat body za 7 místo.

V tu dobu za protivětru a poprchávání zahájili boje sprinteři. V rozbězích si postup do finále vybojovali Josef Terč a Adam Bauer, těsně minuli finále Petr Kuřák a Omar Ben Othmene. V A  finále potom předvedl vynikající běh Josef Tterč, který v silném protivětru v čase 11,52 doběhl na místě třetím, v B finále pak Adam Bauer přidal ještě jeden bod za místo 4.

Mezitím už v oštěpařském sektoru Bojovali Milan Mňatinoha a Adam Bauer se skoro třicítkou soupeřů a nepříjemným počasím. Milanových 38,398 stačilo je na jediný bod za desáté místo. Adam skončil těsně za ním na místě 11.

Trošku jsme si zvedli náladu při kouli. Zde vybojoval Milan Mňatinoha  místo 4. Jan Jirovec bodoval na místě 9. Martin Tonhauser skončil na místě 15.

Na trati 1500 m citelně chyběli naši dva vytrvalci – zraněný Lochschnmidt a nemocný Lill. Na dráze tak zůstali jen Radek Bureš, který měl již v nohách 5000 m chůze a Robert Košek, který se sotva stihl oklepat po 5000 m. Oba doběhli až v druhé desítce startujících a zůstali bez bodu.

V dlouhém sprintu na 200 m znovu exceloval Josef Terč, který v druhém běhu doběhl druhý a celkově tak získal 6 bodů za 5. místo.

Poslední disciplínou, kde jsme měli želízko v ohni, byl disk. Bohužel v mokrém kruhu v dešti a větru se nepodařilo založit nejlepšímu chodovskému diskaři Milanu Mňatinohovi. Jan Jirovec skončil desátý a jediným zástupcem ve finále byl Martin Tonhauer, který osobním rekordem 33,24 vybojoval body za 7. místo.

Na místě stvořené improvizované štafetě 4×100 m ve složení Ben Omar Othmene, Adam Bauer, Petr Kuřák a Josef Terč se po velmi špatné třetí předávce podařilo doběhnout už za bodovaným pořadím.

V celkovém součtu obsadil Chodov mezi 13 zúčastněnými týmy krásné 7. místo.

Josef Terč byl navíc druhým nejvíce bodovaným závodníkem celé baráže.

Poděkování všem, kteří nastoupili v barvách Chodova.

Poděkování patří i těm, kteří z jakýchkoliv důvodů chtěli ale okolnosti jim to nedovolili. Pravdou je, že i kdybychom byli úplně všichni, na tři vítězné a do ligy postupující týmy bychom letos neměli. Tak budeme makat a uvidíme, co přinese další rok.

Zvláštní poděkování i Milanu Mňatinohovi a Janu Duškovi, kteří přispěli na dopravu 5000 a 4000 Kč jako sponzorský dar klubu. Hnutí Místní HNHRM Chodov, které také přislíbilo sponzorský dar na dopravu ve výši 5000 kč.