Chodovská tretra

Letos se do Chodova na tradiční atletický mítink Chodovská tretra sjelo 321 závodníků z 12 oddílů . Tretra letos oslavila Kristova léta.

A bylo i letos co k vidění. Závody zahájily tradiční sprinterské boje na trati 60 m přípravek.

V 11 hodin bylo oficiální zahájení a uctění památky zakladatele oddílu Mgr. Libora Dočkala.

Velká cena ve skoku dalekém měla letos velmi slušnou úroveň. V doskočišti se představili hned 4 šestimetroví skokani. Vítězství a pohár s odměnou si vyskákal domácí dálkař Lukáš Volf výkonem 652 cm. Na dalších místech skončili Filip Hlídek (Start K.Vary) a David Vojíř (SKP Union Cheb).

Velmi dobrý byl výkon čtvrtého v pořadí Jana Pötzla, 630 cm, který je věkem teprve žák, nebo chodovského veterána Jana Garlíka který vyšvihl výkon 595 cm.

Další velkou cenou byla Velká cena Petra Bernata ve sprintu na 100m . Zde si vítězství vybojoval v čase 11,04 Kevin Škarda z AS Start K. Vary. Chodovský Josef Terč skončil ve finále 4. v čase 11,79.

Na stejné trati si mezi ženami doběhla pro vítězství Michaela Cikaniková v čase 12, 86. Domácí Anna Peřinová doběhla na místě třetím v čase 13,69.

Vynikající výkony byly k vidění v diskařském sektoru. Těmi se prezentovali vrhači Olympu Praha. Vítězství vskutku o centimetry pro sebe nakonec vybojoval Kryštof Neděla výkonem 51,73 před Vítem Kotrbou 51,61.

Osobním rekordem potěšil i domácí vrhač Martin Tonhauser, který skončil na místě 4.

Mezi ženami se v krásném souboji 40 ti metrových hod-ů nakonec radovala z vítězství Klára Klonová z Olympu Praha s výkonem 48,13. V koulařském kruhu sbírala zkušenosti i chodovská dorostenka Štěpánka Dvořáková a konkurence ji dotáhla k e krásnému novému osobáku

V kouli se diváci těšili především na přihlášeného 22 metrového českého rekordmana Tomáše Staňka. Ten se ale z důvodu zranění do Chodova nedostavil. Jeho neúčasti k vítězství využil vrhač SC Start K. Vary Richard Šimůnek za výkon 14.38 Domácí Martin Tonhauser skončil v novém osobáku na místě 3. výkonem 11,51.

Posledním závodem mužů a žen byl běh na 300m. Vítězem se stal Jiří Král z Kadaně.. za výkon 37,95. Bronz na této trati vybojoval domácí Josef Terč

Mezi ženami prolétla cílem v nejlepším čase Alena Lehárová z SKP Union Cheb – 43,34. Druhá skončila Anna Peřinová.

Součástí tretry byl tradičně běh na 5000 m ,který je i mistrovstvím Karlovarského kraje. Zde si mezi muži vybojoval titul Tomáš Kožák před Martinem Hoffmanem (oba z SC Startu K. Vary). Třetí doběhl Pavel Procházka. Mezi ženami si pak vítězství vybojovala Eliška Kučerová z Triatletu K. Vary, před Romanou Lubinovou (SC. Start K. Vary) a Romanou Pöplovou (ŠAK Chodov).

V dětských a mládežnických kategoriích si dokázali vybojovat medailová umístění tito naši atleti:

Zlato :
Jakub Balák mladší žactvo – koule
Štěpánka Dvořáková – dorostenka – koule
Antonín Seménka – starší žák – koule
Antonín Seménka – starší žactvo – disk
Anastázie Horváthová – mladší žákyně – výška
Denis Bokšay minipřípravka 60 m

Stříbro:
Michal Dolejš – mladší žactvo – koule
Jiří Petřík – st. žactvo – koule
Eliška Peřinová- dorost – 800 m
Jiří Petřík- starší žactvo – disk

Bronz:

Jan Kriegelstein – mladší žactvo koule
Michaela Zaschkeová dorost 800 m
Filip Hanáček – st. žactvo disk

Výsledky závodů najdete ZDE

Chodovská tretra. Memoriál Libora Dočkala