Chodovská tretra

Již 3. ročník Chodovské tretry – memoriálu Libora Dočkala proběhl za krásného počasí. Do Chodova se sjelo 383 závodníků z 18 oddílů, aby sváděli boje o medaile i věcné a finanční ceny. Závody byly připraveny pro všechny věkové kategorie od předžactva až po veteránskou atletiku.

Součástí závodů byly i dvě velké ceny – Velká cena Libora Dočkala ve skoku dalekém a Velká cena Petra Bernarda v běhu na 100 m. Ve skoku dalekém se můžeme pochlubit novým zápisem do rekordních listin. Filip Hlídek z SC Start utvořil nový rekord mítinku s hodnotou 678 cm. Druhou velkou cenu Petra Bernata v běhu na 100 m vybojoval Jakub Vostatek ze Sokola Petřín v čase 11,03.

Součástí tretry byl mimo jiné i Krajský přebor v běhu na 5000 m na dráze. Zde si pro vítězství doběhli a mistry KV kraje stali Tomáš Kožák SC Start K. Vary a Hejdi Juránková Triatlet K. Vary.
Skvělé výkony byly ke shlédnutí v diskařském kruhu, v podání mistra ČR Marka Bárty, PSK Olymp Praha, kterému nejdelší pokus dolétl na 60,26 m či druhého v pořadí Petra Procházky z AC Tepo Kladno s nejlepším pokusem 54,96. Výborně jim sekundoval junior Kryštof Neděla, jehož 1,75 kg disk dolétl v nejdelším pokusu na 48,92 m.
Také v koulařském sektoru mohli diváci vidět skvělé výkony René Hamberger z Domažlic zvítězil výkonem 15,58, v juniorské kategorii pak 6 kg kouli poslal nejdále Tomáš Procházka ze Škody Plzeň . Nejdelší pokus měřil 17,25.

Z domácích závodníků se nejvíce dařilo dorostenci Jakubu Staňkovi, který se ozdobil třemi zlatými medailemi, když zvítězil v běhu na 800 m, disku a kouli. St. žákyně Michaela Zaschkeová přidala zlato ve výšce a stříbro v běhu na 800 m, dorostenka Adéla Čedíková vyhrála dorosteneckou kouli a mezi ženami skončila stříbrná v disku. Starší žák Filip Kozincev zvítězil ve skoku vysokém a přidal třetí místo v kouli. Mladší žák David Klouček zvítězil ve své věkové kategorii ve vrhu koulí.