chodovská vlečka

Po loňském nejistém ročníku se bude konat 7. ročník Chodovské vlečky a to bez omezení!
Letošní ročník proběhne poslední srpnový víkend, netradičně v neděli. I když máme pro letošní rok zkrácený finanční rozpočet, tak pořadatelé udělají maximum, aby se navázalo na skvěle organizované ročníky v předešlých letech.

Běžecký závod je opět určen široké veřejnosti a tímto zveme všechny běžecké nadšence do Chodova na Bílou vodu. Pozváni jsou i naši běžečtí kamarádi ze spřátelených oddílů Oelsnitz a Braunsbedra.

„Závod bude jako každý rok měřený čipovou časomírou,“ sdělil ředitel závodu Martin Horváth. Hlavní závod o délce 10 kilometrů odstartuje v neděli 28. srpna v 18 hodin,“ poznamenal. „Trať závodníky z hráze Bílé vody zavede do nezměněné trasy zrekultivované oblasti Chodovské výsypky až na nejvyšší bod tratě k železniční vlečce“ přiblížil ještě trať závodu Martin Horváth. Velký význam je přikládán také dětským závodům. Děti absolvují dle ročníku narození tratě od 0,1 km až po 3,2 km. Kategorie dorostu poběží vzdálenost 5,6 kilometrů. Hlavní závod je i pro letošní rok součástí Ligy běžců Karlovarského kraje. Nově jsou mládežnické závody zařazeny do Karlovarského běžeckého poháru mládeže. Vybrané startovné za letošní ročník bude věnováno Honzíkovi, kterému byla stanovena diagnóza spastické triparézy a vyžaduje stálou rehabilitaci. „Závod je možné absolvovat celý individuálně, nebo opět jako štafetu 1+1,“ sdělil technický ředitel závodu Miloslav Zítka. „I pro letošní závod jsou pro všechny účastníky připraveny dvě občerstvovací stanice v průběhu závodu a jedna v cíli, na všech bude nachystán dostatek tekutin a ovoce,“ doplnil hlavní rozhodčí závodu Pavel Simeth. Starty jednotlivých závodů budou probíhat v neděli 28. srpna od 17 hodin (dětské kategorie), v 18 hodin (hlavní závod).

Registrace je možná na adrese: www.behychodov.cz

Chodovská vlečka 2022