Gigant Cheb 4. 6. 2022  – junioři

Junioři zajížděli k dalšímu kolu mistrovských závodů družstev. Tentokrát se sjely oddíly západních a jižních Čech do Chebu na „Zlatou dráhu“. Junioři obhajovali druhé místo z prvního kola a i když se v tomto kole omluvili hostující vrhač Šimon Kraft (Triatlet K. Vary) i domácí vytrvalec Fabián Lochschmidt, se podařilo druhé místo vybojovat i v druhém kole, když jediným, kdo byl lepší, bylo Stříbro.

Velkou oporou byli v barvách ŠAKu hostující sprinteři Štěpán Kříž z SC Startu K. Vary, Kevin Škarda a Martin Bartoš.

Nejvíce bodujícím ŠAKalem (a zároveň i celého gigantu juniorů) byli i v tomto kole Dominik Svoboda a Josef Teč s 22 body z individuálních soutěží a zároveň oba byli i ve vítězné štafetě na 4 x 100 m. 16 bodů připsal hostující Ben Omar Othmene (Atletika Ostrov), 15 bodů pak Kevin Škarda a 13 bodů Martin Bartoš (oba hostující z SC Start K. Vary ). 12,5 bodu patřilo Jakubu Staňkovi, 12 vrhači Romanu Rehákovi, 3 body vybojoval koulař Matyáš Bokr a 2 body na dálce přidal Ondra Sladký.

Nejkvalitnějšími výkony se blýskli oba hostující dorostenci z SC Start K. Vary: Kevin Škarda –100 m v čase 11,23 a 200 m 22,95 Martin Bartoš – 400 m – 52,77, 200 m 23,94.

Dále: Josef Terč – dálka 610, ( 2.) Dominik Svoboda – oštěp 48,84 (2.) Jakub Staněk – (věkem dorostenec) – oštěp 39,13 4x100m – Othmene, Bartoš – Svoboda – Terč 45,58.

Všem gratulace a velké poděkování za reprezentaci klubu i města Chodov.