Gigant Domažlice

Gigantem bývá mezi atlety označováno Mistrovství družstev dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje.

Pořadatelem 1. kola byly 8. května 2022 AC Domažlice, kam se sjelo téměř 350 atletů a atletek jmenovaných krajů.

Také náš oddíl postavil pro letošní klání družstvo juniorů a družstvo dorostenek. Vzhledem k malému množství atletů za juniory závodí i dorostenci a družstvo dorostenek posílily i ty nejlepší starší žákyně.
Lépe se vedlo družstvu juniorů. To si po závěrečných štafetách vybojovalo 66.5 bodu a skončilo v tomto 1. kole na místě čtvrtém za Škodou Plzeň, Baníkem Stříbro a TJ VS Tábor.

Nejvíce bodujícím chodovákem (a zároveň druhým nejlepším juniorským atletem celého utkání) byl Dominik Svoboda ziskem 21 bodů (druhé místo v oštěpu, 5. v kouli a 5. v trojskoku). 17 bodů připsal družstvu hostující závodník Triateltu Karlovy Vary – Šimon Kraft, který vybojoval 2. místo v kouli, 4. na kladivu a 10. v oštěpu. 9 bodů pak patřilo Josefu Terčovi (8. místo na 100 m a 6. v trojskoku). Výškař Jakub Staněk přidal body za 5. místo. 9. bodované místo a dva body pak přidali v běhu na 1500 m Fabian Lochschmidt, a koulař Petr Kuřák. Jedním bodem přispěl i Matyáš Bokr v koulařském kruhu za 10. místo.
Dorostenky nebyly tak úspěšné a skončily na 7 místě. Nejvíce bodující byla Michaela Zaschkeová , která si v dálce vyskákala 2. místo a 9 bodů a přidala 3 body za 8. místo v běhu na 100m překážek. Adéla Baranovská zabodovala 6. místem na výšce a 9. místem ve skoku dalekém. Oštěpařka Adéla Čedíková přidala 5 bodů za 6. místo a Štěpánka Dvořáková v hodu kladivem přidala bod za 10. místo.

Poděkování za výkony a nasazení ale patřilo i všem ostatním, kteří nebodovali ale rvali se o nové osobáky, každý centimetr či každou vteřinku na svých disciplínách (Ben Omar Othmene, Nella Dvořáková, Petra Dundrová, Denisa Zahradníková, Adéla Venhodová či Kateřina Janoušková).


Všechny výsledky na ZDE.
Fotky ze závodů ZDE.

Gigant Domažlice