Dne 27. 1. 2024 proběhlo Mistrovství KV kraje v atletice v pražské hale ve Stromovce. Závod začínal minutou ticha jako vzpomínka na zesnulého předsedu KV atletického svazu Jacka Přibáně.

M23y jsme se zúčastnili letos s poměrně velkou skupinou atletů. A jako každý závod i tenhle přinesl některá zklamání a naopak i velké množství osobních rekordů hned v začátku sezony. Někteří ostřílení borci se těchto halových závodů zúčastnili více než po desáté pro jiné to byla premiéra a poprvé obuli i v hale tretry.

Třešničkou na dortu pak jsou nejen osobáky, ale i když ty osobáky stačí a dosáhnout na medaile a tituly krajských mistrů či vícemistrů a nesou s sebou i smutek, když bedna uteče o jedno či dvě místečka.

Nám se letos podařilo vše z výše jmenovaného. Osobáků padlo mnoho, dvě třetiny výkonů ve výsledkové listině jsou označeny znakem PB, což je osobní rekord.

A blýskly se i medaile. Titul Mistra Karlovarského kraje vybojovali: Koulař Antonín Seménka mezi staršími žáky, výškařka Tereza Pavelková mezi mladšími žákyněmi, koulařka Štěpánka Dvořáková mezi dorostenkami a Josef Terč mezi mužskými dálkaři.

Stříbro a titul vícemistra pak vybojovali žáci: koulař Jirka Petřík výškař Denis Baranski, a dálkaři – mezi ženami Michaela Zaschkeová a mez muži Petr Kuřák.  Druhé místo mezi mladšími žáky pak v kouli vyvrhal Daniel Dvořák .

Bronzové schůdky na bedně pak okusili Filip Hanáček, koule st. žáků, překážkáři Tereza Pavelková, Michaela Zachkeová a Lukáš Kopecký, Denis Baraňski v běhu na 300m, Stázka Horváthová na výšce a dálce mladších žákyň. Dominik Svoboda mezi muži na 200m a ve skoku do dálky a mužská štafeta  4 x 200m ve složení Kopecký , Svoboda, Chabera, Terč.

Poděkování patří i  trenérům  M. Volkovi, H Heiserové, J.Terčovi a M. Tonhauserovi, kteří se o děti během závodu starali. Neméně pak i rozhodčím M. Zítkovi, K. Matičkovi. P. Simethovi a L. Kopeckému.

Výsledky ZDE.

Krajské mistrovství jednotlivců v hale