Liborův žabák

Již 3. ročník Liborova žabáku byl vzpomínkovým závodem ve skoku do dálky. Atleti ŠAKu Chodov si tímto závodem 31. 8. připomněli nedožité narozeniny zakladatele klubu Mgr. Libora Dočkala. Závodu se zúčastnilo 39 skokanů. Každý z nich absolvoval 3 skoky snožmo do dálky. Nebojovalo se ani o medaile, ani o diplomy. Přesto se výkony měřily a zapisovaly do dlouhodobých tabulek.

Čelo těchto tabulek letos pozměnil Petr Lill, který posunul hranici nejlepšího výkonu na 270 cm. V kategorii žen zůstal rekord Markéty Bauerové z roku 2020 240 cm zdaleka neohrožen.

Mezi účastníky letošního ročníku nechyběli předseda oddílu Miloslav Zítka, spoluzakladatel klubu Miloš Volek i Milan Kovářík. Vzácným hostem byl i nejúspěšnější bývalý svěřenec a atlet Libora Dočkala, mnohonásobný český rekordman a český reprezentant ve sprintech Václav Zich. V doskočišti se také představil trenér Triatletu KV a dlouholetý kamarád Libora Dočkala – Oldřich Dvořák, či bývalý II. ligový atlet ŠAKu Chodov a vynikající volejbalista Zdenek Malich.

Poděkování za účast patří i všem ostatním, kteří si přišli zazávodit. Pomoci při organizaci či jen tak pobýt a zavzpomínat.

Fotografie ZDE.

Liborův žabák