Mistrovství Čech juniorů skupina A

Skvělý výsledek předvedli junioři ŠAKu Chodov na jedné ze dvou skupin Mistrovství Čech. Skupina A se odehrávala 10. 9. v Sušici. Počasí moc nepřálo, silný protivítr a občasný déšť nepřálo individuálním rekordům, přesto se jedenáctka Chodováků pustila do soutěže odvážně.

Závody zahájili kladiváři. Hostující Šimon Kraft (Triatlet K. Vary) vybojoval 7 bodů za 6. místo a Roman Rehák pak přidal 2 body za místo 9. V té době už běžela dálka. Zde jsme měli další borce. Josef Terč vybojoval družstvu body za 6. místo, 2 body za 9. místo přidal i v novém osobním rekordu Petr Kuřák. Královskou disciplínu – sprint jsme měli zastoupenou v hostujícím Kevinu Škardovi (SC Start K. Vary), který vybojoval postup do A finále a zde pak skončil ve velmi silné konkurenci i silném protivětru na krásném 4. místě a přihodil do bodového součtu dalších 7 bodů. Josef Terč vybojoval postup do B finále , které vyhrál a připsal 4 body. Také koulaři přispěli svými výkony k bodům: Šimon Kraft připsal 6 bodů za 5. místo, Roman Rehák přihodil další 3 body za místo 8. Vytrvalec Fabián Lochschmidt nejprve připsal jeden bod za 10. místo v běhu na 800 m, posléze přihodil dalších 6 bodů za 5. místo na trati 1500 m. Hostující čtvrtkař Martin Bartoš (SC Start K. Vary) doběhl ve svém rozběhu na 400 m druhý a přihodil do bodového součtu 4 body za celkové 7. místo. Těžkou roli měl nejmladší účastník Jakub Staněk věkem teprve prvním rokem dorostenec. Když v jeho disciplíně výšce byl základ 159 cm. Přesto se s tím popral a proskákal se až k 8. místu a připsal 2,5 bodu. Do soutěže zasáhli také oštěpaři. Nejlepší z Chodováků, který papírově patřil k favoritům si bohužel minulý týden zlámal ruku a tak omezil hody jen na odhod z místa, ale i tento výkon mu stačil na krásné 7. místo a 4 body pro družstvo. Diskařům se moc nedařilo. Nejlepší z Chodováků Dominik Svoboda se zlomenou rukou do finále nepostoupil, hostující Šimon Kraft se nesladil s mokrým kruhem a disciplína mu doslova nevyšla a tak si zde pro bodovou porci sáhl jen Roman Rehák, který obsadil 8. místo a připsal 3 body. Na trati 200 m jsme měli hned tři bodující sprintery.. Kevin Škarda (H) si doběhl pro 5. místo. Martin Bartoš ( H) pro místo deváté a Josef Terč za desáté místo přihodil 1 bod. Závěrečné štafety 4x 100 m (Ben Omar Othmene – Josef Terč – Martin Bartoš – Kevin Škarda proběhla cílem 5. a štafeta 4 x 400 (Ben Omar Othmene – Jakub Staněk – Fabián Lochschmidt a Josef Terč) doběhla pro body za 6. místo. Škoda, že spoustu disciplín jsme nedokázali početně už obsadit a tak se disciplíny 100 překážek a 400 m př. 3000 překážek ,Tyčka, Trojskok, 3000 m museli odehrát bez naší účasti. Poděkování patří všem nejen za tyhle finálové závody, ale za celou sezonu. I těm, kteří tentokrát nebodovali. (Maty Bokr, Ben Omar Othmene – H . MDDM Ostrov). Děkuji všem, dělali jsme, co jsme mohli a tahle parta kluků skončila celkově pátá. A skončit za pražským hvězdným triem Duklou, Spartakem 4 a Jesenijkou, hned za Škodovkou Plzeň je na velkou pochvalu. Kluci, dík za celou sezónu i tohle finále.

Bylo mi ctí a potěšením vás letos koučovat. Velké díky i trenérům všech hostujících atletů.