Atletické halové mistrovství kraje předžactva se konalo v Praze v přetlakové hale na Strahově.

Z našeho klubu se zúčastnilo 14 závodníků ročníků 2012–2015 za doprovodu trenérů Martina Horvátha, Hanky Heiserové, Míly Zítky, Lukáše Kopeckého a jejich asistentů Pepy a Adély. Podíleli jsme se i na vlastní organizaci závodu dodáním rozhodčích a organizátorů.
V početné konkurenci dalších čtyř velkých klubů z Karlovarského kraje – Triatlet a SC Start Karlovy Vary, Union Cheba a Atletika Ostrov – se naše žluté dresy určitě neztratily. Další kluby, a to ani mnohem větší klub AK Sokolov, do soubojů přípravek vůbec nezasáhly, přestože i dostávají velké finanční příspěvky od kraje a NSA.
Zlatou medaili získala v hodu plným míčem Eliška Klauzová výkonem 7 m.
Nejúspěšnějším závodníkem se ale stal Denis Bokšay, který skončil na druhé místě ve sprintu na 60m a získal i dvě bronzové medaile za běh na 60m překážek a v hodu plným
míčem.
Dvě medaile, obě bronzové, získala Anastázie Horváthová v běhu na 60 m překážek a ve skoku dalekém. Stázka získala ještě čtvrté místo v běhu na 60 m.
Medailovou sbírku doplnil Bogdan Burmisztrov, který získal 2. místo v běhu na 600 m.
Další závodníci sbírali především zkušenosti, pro řadu z nich to byl největší závod v dosavadní kariéře v krásném prostředí atletické haly.
Výpravu doplnila čtveřice mladších žáků a žákyň, kteří startovali ve vložených disciplínách pro tuto kategorii a vesměs si zaběhli krásné osobní rekordy.

Kompletní výsledky najdete na stránkách atletika.cz.