Mistrovství žactva Karlovarského a Plzeňského kraje v atletice

Pořadatelem této krásné soutěže jednotlivců je již mnoho a mnoho let Baník Stříbro.

Na jejich krásný sportovní areál se i letos sjely všechny oddíly bývalých Západních Čech – tj. oddíly Karlovarského i Plzeňského kraje k vzájemnému měření sil. Na tomto Mistrovství žactva nechyběla ani malá skupinka atletů ŠAKu Chodov vedená trenérem Milošem Volkem. Počasí přálo. Atmosféra byla také skvělá, stejně jako organizace celých závodů. Byť velkou výtkou by mohlo být, že získat titul Mistra Karlovarského kraje znamená porazit všechny borce z kraje nejen Karlovarského ale i Plzeňského. A obráceně. Ale asi je to velká úspora na penězích, než aby každý kraj mohl mít svoje přeborníky se svými medailemi. Byť vzájemné měření sil je jistě ku prospěchu tohoto závodu.

Nejlepším z Chodováků se stal Tomáš Zdrálek. Stal se mistrem obou krajů v hodu kladivem, když novým osobním výkonem 35,22 nenašel přemožitele. Druhý titul vybojoval v hodu diskem. Kde posledním pokusem poslal kilové náčiní na značku magickou vzdálenost – 32,23, což stačilo letos na první místo.

Druhým mistrem obou krajů se stal Jakub Staněk v hodu oštěpem, když třetím pokusem poslal 600 g vážicí náčiní na značku 37,26 čímž odskočil všem soupeřům z obou krajů a pořadí udržel až do konce šestých pokusů.

Jen Karlovarskému kraji vládli a stali se přeborníky KV kraje Tomáš Zdrálek ve vrhu koulí 11,34, Jakub Staněk ve skoku vysokém 156 cm, Lukáš Kopecký – 200 m př 37,26. Michaela Zaschkeová 200 m př – 33,48, Adéla Baranovská dálka 443 a výška 136.

Velmi hodnotnými osobními rekordy a druhými místy v KV kraji se prezentovala Michaela Zaschkeová na 300m trati v čase 44,99 a také v běhu na 150 m, kde si zaběhla osobní rekord 20,66. Druhé místo v KV kraji patřilo také Elišce Peřinové na 800 m za osobní rekord 2:44,6 .

Na třetí místa v KV kraji svými výkony dosáhli : Jakub Staněk ( 60m), Lukáš Kopecký (100 m př) a David Klouček (hod kriketovým míčkem ).

Všechny výsledky ZDE. Fotografie ze závodů ZDE.

Mistrovství žactva Karlovarského a Plzeňského kraje v atletice