Oblastní mistrovství družstev mužů

Po žákovských kategoriích rozjeli svoje soutěže i dospělí. Vzhledem k tomu, že první kolo se nekonalo a bylo zrušeno, zahájili atleti svoje Mistrovské soutěže druhými koly.

Družstvo mužů má již stabilní kádr. Třetím rokem se v něm potkávají již dvě generace atletů od těch, kteří byli před 30 lety u rodícího se ŠAKu Chodov Lukáš Kopecký, Martin Střelec, František Janec, Jan Garlík, Martin Horváth či David Pavelka, až po ty nejšikovnější současné starší žáky, dorostence, či juniory. S tradiční posilou hostujících Ostrováků toto družstvo již třetím rokem dokáže v OMD mužů rozdávat radost z přístupu, výkonů, fandění, hecování starších mladé a mladých ty starší. Také do letošní sezony vstoupili žlutočerní skvěle.

Oporou družstva byl loňský nejlepší atlet ŠAKu Chodov, bývalý několikanásobný mistr České republiky, dorostenecký a žákovský reprezentant, Milan Mňatinoha, který stylem přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem vybojoval 33 bodů za tři vítězství v kouli, disku a oštěpu. Skvěle mu sekundoval i druhý vrhač František Janec, který připsal 24 bodů z kladiva, disku a koule. 24 bodů připsala letošní posila, čerstvý dorostenec z MDDM Ostrov, Vilda Šmídl, který se blýskal na krátkých i dlouhých sprintech. 21 bodů nasbíral na třech disciplínách Jan Garlík, 18 bodů pak přivrhal Martin Tonhauser. 17 bodů sprinter Lukáš Volf, o bod méně druhý hostující Ostrovák Ben Othmene Omar. Také další, Fabian Lochschmidt, Adam Bauer, Roman Rehák, Petr Ernst, Lukáš Kopecký, Radek Bureš ,či Petr Kuřák postupně přihazovali menší či větší počet bodů ze svých disciplín, který v závěrečném součtu dal 205 bodů a vítězství v prvním kole o téměř 30 bodů.

Příslibem pro další kola je i to, že do bojů v prvním kole nezasáhli mimo jiné i Josef Terč, Robert Daňhel, Jan Jirovec, Petr Lill či Dominik Svoboda.

Všem patří velký dík za skvělou atmosféru sportovního ducha i hezké výkony, ať už osobáky či sezonní rekordy.