Oblastní mistrovství družstev žactva 26.5. Chodov

Chodov hostil oblastní mistrovství soutěže mladšího a staršího žactva. Na stadion se sjelo více než 300 závodníků ze všech klubů Karlovarského kraje,  aby sváděli boje o body za umístění ve svých disciplínách pro svá družstva. Mladší žactvo zde mělo svoje druhé kolo, když prvním byl pětiboj v Mariánských Lázních. Starší žactvo zde zahájilo svoji sezonu prvními závody.

Mezi mladšími žáky si vedli chodovští borci  dobře. . .

Jediné vítězství vybojoval  Jan Gregor , který zvítězil v kouli,

David Klouček přidal 2. místo ve vrhu koulí, 6. místo v e sprintu na 6O m překážek,

Martin Prošek obsadilv běhu na 300m 6. místo,

Vojta Zdrálek  se umístil 10. ve vrhu koulí,

Nejužitečnějším byl pak Denis Baraňski, který  přinesl družstvu nejvíce bodů, když  vybojoval body za 3. místo v běhu nad překážkami , 4. místo ve skoku vysokém  a 8. místo v běhu na 800 m.

V kategorii mladších žákyň jsme hodně zaostávali za zbytkem startovního pole.

Na body dosáhla pouze Natálie Klauzová ve skoku vysokém za hezké 7. místo,  Natálie Martererová v běhu na 60 m překážek za 9. místo. A Anna Kortusová za 10. místo ve skoku dalekém.

V kategorii staršího žactva se kluci, byť v malém počtu  dokázali prezentovat některými hezkými výkony.

Lukáš Kopecký skončil 3. v běhu na 100 m překážek a přidal bod za 6. místo ve vrhu koulí. Chodovští dálkaři se seřadili na 4. – 6. místě v pořadí Tobias Linhart, Filip Kozincev a Pavel Chabera. Ve stejném pořadí obsadili kluci 1. – 3. místo ve skoku vysokém.

Jeden bod pak přidal ještě Martin Pachman v běhu na 300 m trati za 6. místo.

Starší dívky družstvo nestaví, protože všechny bojují spolu s dorostenkami v soutěži dorostenek . Přesto se zde některé blýskly výkony. Které patřily k nejlepším a v soutěžích družstev by braly body za přední místa.  Michaela Zaschkeová opět zlepšila oddílový rekord v běhu na 100 m překážek a svým výkonem 16,03 by skončila 2.  Druhá by také skončila Štěpánka Dvořáková na disku i v kouli.

Výsledky ZDE.

Foto ZDE.

Oblastní mistrovství družstev žactva 26.5. Chodov