Oblastní mistrovství družstev žen

Po žákovských kategoriích rozjeli svoje soutěže i dospělí. Vzhledem k tomu, že první kolo se nekonalo a bylo zrušeno, zahájili atleti svoje Mistrovské soutěže druhými koly. Vedle již ostříleného družstva mužů ŠAKu Chodov se v premiéře letos představilo i družstvo žen. Jeho základ tvoří současné atletky ŠAKu Chodov, které posílily o bývalé atletky, které se na tartanovou dráhu vrátily či vracejí po menší či vetší přestávce (Michaela Beková či Kateřina Vašková).

Nejúspěšnější závodnicí se stala Markéta Bauerová, která zvítězila ve vrhu 4 kg koulí, přidala 8 bodů za 3. místo v oštěpu a 7. bodů za 4. místo ve sprintu na 100 m. Výborně ji sekundovala Anna Peřinová, která připsala 20 bodů za vítězství na 400 m v historicky 6. nejlepším čase 30letého trvání ŠAKu – 62,65 a druhé místo v běhu na 200 m. Třetí nejvíce bodující byla po mateřské vrátící se Kateřina Vašková, která vybojovala 7 bodů za 4 místo v hodu kladivem, druhá skončila ve vrhu koulí a 8. v hodu diskem. Suprovými výkony se prezentovaly ale i další – dálkařky Adéla Baranovská (471) a Michaela Zaschkeová ( 469), či nejmladší ŠAKalka Eliška Peřinová v běhu na 3000 m a třetím místem za čas 12:34,71.

Za zmínku stojí jistě i výkon oštěpařky Adély Čedíkové, starší žákyně, která i ženským 600 g oštěpem dokázala hodit 28,68 a vybojovat body za druhé místo.

Poděkování a gratulace patří ale i všem dalším, které dřely pro každý bod v soutěži družstev a tak i jejich zásluhou v samotném závěru skončily chodovské ženy při svoji premiéře na krásném druhém místě.

TJ Sušice, z.s. ŠAK Chodov, z. s. AK ŠKODA Plzeň SKP Union Cheb – z.s. TJ Baník Stříbro, spolek TJ Sokol SG Plzeň-Petřín ATLETCLUB Nýřany, z.s.

(úvodní fotografie: Baranovská Adéla, , Bauerová Markéta, Beková Michaela, Čedíková Adéla, Dundrová Petra, Dvořáková Nella, Gregorová Jitka, Peřinová Anna, Peřinová Eliška, Peřinová Zuzana, Petrželková Julka, Rotová Nikola, Vašková Kateřina , Zahradníková Denisa, Zaschkeová Michaela)