Atletické soutěže družstev žen byly zahájeny prvním kolem. Jeho pořadatem byly Sušice, kam se sjelo 9 družstev žen.

Mezi nimi i družstvo ŠAKu Chodov. Které od prvních disciplin bojovalo (byť bez ostřílených opor Denisy Stehnové, Markéty Bauerové, Nikoly Nemčekové, Lenky Kůsové)   o každý bod ve všech disciplínách. Nejvíce bodující atletkou se stala vrhačka Štěpka Dvořáková, který připsala body za vítězství v disku 4. místo v kladivu a 6. místo v kouli. Spolu s ní ve všech třech disciplínách bodovala i Kateřina Vašková dvěma třetími a jedním šestým místem. Na krátkých překážkách 4. v dálce byla Michaela Zaschkeová a 6. ve skoku vysokém. Skvěle si vedla Eliška Peřinová, která zvítězila v běhu na 3000 m skvělým finišem v 6. nejlepším historickém výkonu ŠAKu a druhé místo vybojovala v běhu na 1500 m.

Důležité body udělaly i obě hostující dívky z Triatletu KV. Aneta Krýslová zvítězila v běhu na 100 m a druhá skončila ve skoku dalekém.  Emma Sofie Kraftová pak brala body za 4. místo v krátké m a 5. místo v dlouhém sprintu. Anna Peřinová brala pro Chodov body za 2. místo v běhu na 400 m a přidala body za 9. místo na poloviční trati. Dalšími bodujícími byly vytrvalkyně Eva Hejnicová, Marcela Kantnerová, Hana Heiserová. Lenka Rivolová. Spolu s nimi oštěpařka Simona Jará, dálkařka Nikol Mannion  sprinterka Petra Dundrová a čtvrtkařka Denisa Purkartová.

Pochvalu zaslouží i ty, které tentokrát nebodovaly, přesto bojovaly a snažily se podat co nejlepší výkony. I jejich výkon popřípadě výkon ve štafetách pak uzavřel bodovou žeň chodovských, které se tak staly vítězkami prvního kola před družstva Ostrova a Chebu.

Muži měli v soutěži 10 družstev a od prvních momentů bylo znát , že nám chybí tradiční posily dlouhodobě zraněný Jan Jirovec. Milan Mňatinoha, Adam Bauer, František Janec či Fabian Lochschmidt.

Tradičně byl nejvíce bodujícím  Josef Terč s 33 body. (třemi druhými místy).  Stejný počet bodu vybojoval i výškař, dálkař a překážkář Jan Garlík. Vítězstí na 110 m př či výška 172 cm byly ozdobou výkonů chodovských. Osobními rekordy a výbornými výkony se blýsknul vrhač Martin Tonhauser 2. 4. a 8. místem. Také Lukáš Volf si doskákal pro velké body na dálce a výšce. Kvalitní výkon předvedl i oštěpař Martin Střelec. Na čtvrtce si Lukáš Kopecký jun, doběhl pro druhé místo těsně před Serhiim Ryhanem.  6. bodů přidal na čtvrtce i Denis Baraňski, na dlouhých tratích vyzobali nějaké body vytrvalci Robert Košek, Miloslav Zítka a Martin Prošek a sprinter  Pavel Chabera.

Celkové výsledky ZDE.

Oblastní mistrovství mužů a žen