Oblastní mistrovství mužů a žen, Cheb

Družstva mužů a žen z Oblastního přeboru přivítal dne 24. 6. Cheb. Šest družstev mužů a 8 družstev žen se sjelo bojovat o body do prvního kola Oblastního mistrovství. Družstvu mužů zavelel hned v první disciplině Lukáš Kopecký senior, který se po 5 letech vrátil na atletickou dráhu a zvítězil v běhu na 400 m př. Body za druhé místo připsal Jan Garlík a třetí skončil Lukáš Kopecký junior při své premiéře mezi muži.

Na 100metrové trati zvítězil Josef Terč, Pavel Chabera pak přidal body za 2. místo v B finále. Mezi koulaři tentokrát chyběly tradiční opory Milan Mňatinoha. Franta Janec i Jan Jirovec. Martin Tonhauser tak byl vrhačskou jedničkou Chodova a připsal body za 6. místo, Petr Ernst pak skončil desátý. Oba vrhači byli také ve finále disku a rozdělili si body za 4. a 5. místo. Ve skoku do dálky si chodovští vedli skvěle. Dle očekávání zvítězil Lukáš Volf, druhé místo přidal Josef Terč a teprve starší žák Pavel Chabera si doskákal pro body za místo páté. Ve výšce si novým osobákem 171 cm vybojoval druhé místo Jan Garlík, Martin Tonhauser přidal body za místo 5. Jan Garlík byl uspěšný i na trojksoku, kde skončil druhý za vítězným Lukášem Volfem.

Na středních tratích vybojoval Fabián Lochschmidt na 400 m místo 4., dvojnásobnou trať pak vyhrál. Zde přidal body i vytrvalec Robert Košek který v osobním rekordu doběhl 9. V nejdelší trati 3000 m vybojoval Robert Košek body za místo šesté, Lukáš Kopecký starší pak přidal místo 9. Závěrečná štafeta 4 x 100 ve složení Kopecký junior – Terč – Tonhauser – Volf pak zvítězila. Připsala 11. bodů  a celkovým součtem 176 bodů odskočila před druhé Nýřany a třetí Plzeňskou sportovní  .

Nejvíce bodujícím závodníkem celého kola byl Josef Terč s 31 body. Třetí pak Jan Garlík s 27 body. Třetím nejúspěšnějším chodovákem byl Lukáš Volf .

Gratulace a poděkování všem.

Další kolo proběhne v Nýřanech 20. 8. Těšíme se na shledání v podovolenkovém čase.

Kompletní výsledky ZDE. FotogaleriI najdete ZDE.