Ocenění nestora chodovské atletiky pana Josefa Kopeckého

Na oslavy 30 let chodovského ŠAKu přijal pozvání i pan Josef Kopecký, jeden z prvních Chodováků, který byl atletem a propagátorem tohoto sportu. Pan Kopecký byl u zrodu chodovské atletiky, ale i při tom, když se na sklonku října roku 1951 otevíral první atletický stadion při velké mírové oslavě. Tenkrát se této oslovy zúčastnila i tehdejší předsedkyně Národního shromáždění Anežka Hodinová Spurná a přední čeští sportovci včele s legendárním Emilem Zátopkem.

Pana Kopeckého, původně žlutického fotbalistu, atletika učarovala tak, že se záhy stal i jedním z předních českých atletů a dokázal se probojovat až do reprezentační sprinterské štafety pro mezistátní utkání ČSR x Rumunsko v roce 1956. Pan Josef Kopecký zpříjemnil večer svým humerem a svým vyprávěním o začátcích chodovské atletiky. Dokonce se pochlubil, že i dnes v 91 letech si rád přijde na současný stadion protáhnout tělo či zaběhat nějaká kolečka.

A vazba pana Josefa Kopeckého k ŠAKu Chodov? Krom toho, že přichází pofandit na všechny závody, přivedl k atletice i své děti, vnuky i pravnuky a tak se jméno Kopecký táhne již čtvrtou generací chodovskou atletikou. Z rukou vedení ŠAKu, vedení města i vedení atletiky Karlovarského kraje krásnou originální cenu z dílny chodovského výtvarníka Petra Štecha.

Ocenění nestora chodovské atletiky pana Josefa Kopeckého