První kolo Mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje soutěží mládeže

První kolo Mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje soutěží mládeže se konalo v Chebu.

Školní atletický klub v letošním roce postavil jen družstvo starších žáků a starších žákyň. Dorostenka Štěpánka Dvořáková pak hostovala za Atletiku Ostrov. Družstvo žáků tvořili vrhači Antonín Seménka, Jirka Petřík, Martin Prošek a Filip Hanáček, doplnil je skokan a překážkář Denis Baraňski.

Nejlépe si vedl Tonda Seménka, který skončil v novém osobáku ve vrhu koulí – 11,68 na místě druhém a přidal 7. místo v disku, kde jeho náčiní dolétlo na značku 32,28 m. Druhý v pořadí Jirka Petřík připsal body za 7. místo v oštěpu 30,36 a 10. místo v kouli. 12. skončil v disku. Martin Prošek přidal body za 8. místo v oštěpu a výkon 30,31. Denis Baraňski byl úspěšný na 200m př, kde připsal za výkon 32,67 body 2. Kluci v součtu skončili mezi 14 družstvy na 8. místě.

Mezi děvčaty je čím dál větší konkurence a tak se na bodovaná umístění dostala jen dálkařka Nikol Mannion, která si za výkon 443 cm vyskákala 8. místo. Velmi hezký výkon předvedla i hostující Tereza Krohová z AK Sokolov, která ve skoku dalekém dolétla na značku 440 cm a Denisa Pulkartová, která si zaběhla osobák na 150 m s hodnotou 20,91.

Vedle bodujících závodnic tvořily družstvo ještě Natálie Sladká, Denisa Sedláková, Terka Hořínková, Lenka Rivolová, Terka Krohová a Klára Tolarová. Dívky i při velké snaže skončily na místě 14.

V barvách Ostrova si dobře vedla dorostenka Štěpánka Dvořáková, která skončila v kouli na 5. místě. A v disku v osobáku 22,60 dokonce na místě 4. a i svými body pomohla Ostrovským dorostenkám ke krásnému 4. místu.