Chodovská vlečka

Velmi náročné podmínky přichystal 8. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka. Vzhledem k rekonstrukci parkoviště na Bílé vodě nebylo možné parkovat v místě závodu a tak všichni závodníci a příznivci museli absolvovat příchod na start po svých. Celodenním deštěm byla trať závodu velmi podmáčená a změklá.
Pořadatelé se snažili pro závodníky vytvořit ideální soutěžní podmínky.
Závod opět probíhal na zrekultivovaných a upravených cestách kolem Bílé vody. Před hlavním závodem se představili dětské kategorie. Druhým rokem jsou dětské kategorie součástí běžeckého poháru Karlovarského kraje.

V nejkratší trati si nejlépe vedla Strachotová Ema z Atletiky Ostrov a Bača Ladislav z SC START Karlovy Vary.

Dvousetmetrovou trať ovládli běžci Bidláková Natálie a Venig Karel z Triatlet Karlovy Vary.

Na trati třista metrů vyhrála Hykšová Amálie z SC START Karlovy Vary a Chaloupek Šimon z Triatlet Karlovy Vary.

Vypsanou čtyřsetmetrovou trať ovládla Šarkánová Eliška z Triatlet Karlovy Vary a chlapecký závod vyhrál Novák Štěpán z Atletiky Ostrov.

V kategorii mladších žákyň opanovala svoji trať Hudáková Anna z SC START Karlovy Vary a v chlapeckém běhu zvítězil Novák Filip z Atletiky Ostrov.

V nejstarší žákovské kategorii zvítězila žákyně Jungmannová Kateřina z Triatlet Karlovy Vary a žákovský běh ovládl její oddílový kolega Lukáš Martin. Kategorii dorostu ovládli běžci z domácího oddílu ŠAK Chodov Peřinová Eliška a Kopecký Lukáš. Na start dětských závodů se celkově postavilo 108 závodníků.

V hlavním závodě mužů a žen pak startovalo 18 žen, 39 mužů a pět štafet. Závodu se celkové účastnilo 175 závodníků včetně dětí a dospělých.

Celkovým vítězem a svůj rekord z loňského roku překonal opět Kožák Tomáš z SC Start Karlovy Vary, který trať dlouhou 10,2 kilometrů uběhl v čase 35:23. Druhý skončil Oplt Michal a třetí Novotný Lubomír z Chebu.

Z domácího oddílu ŠAK Chodov si nejlépe vedle Valjent Jiří který vyhrál svoji kategorii nad 60 let. V kategorii žen své loňské vítězství obhájila Kůsová Lenka z Triatlet Karlovy Vary v čase 42:23. Druhá doběhla Hovorková Barbora z USK Akademik Cheb a třetí Stušková Hana z oddílu ACES TEAM Karlovy Vary. Závod měl mezinárodní účast a zúčastnili se ho i závodníci z Německa. V hlavním závodě se představil poprvé běžecký nadšenec hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Starosta města Chodov a radní Karlovarského kraje Patrik Pizinger nepřerušil svoji účast na tomto závodě.

V letošním roce bylo vybráno na startovném a dobrovolných příspěvcích 17.100,- Kč. Pro letošní rok vybrané startovné bude věnováno Matějovi, kterému byla v loňském roce diagnostikována leukémie.

Organizátoři děkují za pomoc městu Chodov, všem sponzorům a zároveň městským záchranným složkám za zajištění zdravotnické pomoci a vytvoření zázemí pro závod. Jsme rádi, že nikdo ze závodníků nezranil a závod proběhl bez problému i vzhledem k deštivým podmínkám po celou dobu závodu,“ říká ředitel závodu Martin Horváth a dodává: „Ohlasy závodníků na závod byly pozitivní, a budeme se těšit na setkání při 9. ročníku v roce 2024.“