Postup do ligy mužům nevyšel

Dne 28. 9. proběhly barážové boje o II. atletickou ligu. Pořadatelem barážových bojů bylo Kladno a o body se zde utkalo 11 týmů více než 130 závodníků.

Ačkoliv jsme doufali (a výkony v sezoně nám dávaly za pravdu,) že bychom mohli pro Chodov vybojovat atletickou ligu, marodka nás zaskočila. Z 24členného družstva mužů nakonec do soutěže nastoupilo jen 9. Bohužel chyběli i ti, kteří v OMD dokázali dělat body za přední umístění – Milan Mňatinoha, Adam Bauer, Petr Lill, Jan Garlík, Robert Daňhel, Fabián Lochschmidt, Radek Bureš či Vítek Horák a další.

I v devíti jsme se ovšem nedali zadarmo. První body připsali kladiváři František Janec a Martin Tonhauser. Finále a s ním body pro družstvo přihodil Josef Terč na skoku dalekém a poté v nejkratším sprintu spolu s Vildou Šmídlem bodovali v B finále na 100 m. Velmi dobře si vedli koulaři a ve finále zabodovali Franta Janec a Jan Jirovec. Ten odskakoval od koule k výšce, kde také za svůj sezonní výkon 172 cm získal body za sedmé místo. Na čtyřstovce se opět blýskl Lukáš Volf a 4. nejlepším časem připsal 7 bodů bod přihodil i Pepa Terč. Dominik Svoboda mezitím přidal 4 body za výkon v oštěpu. Na trojskoku překvapil Lukáš Volf, který po čtvrtce dokázal zmobilizovat síly a na skončil v osobáku 12,90 na místě druhém. 3. body za 8. místo přidal i Dominik Svoboda. Další body přidali sprinteři na 200 m Lukáš Volf na 2. místě a Vilda Šmídl na místě 8. 9. bodů za druhé místo urvala štafeta 4×100, ( Ben Omar OthmeneVilda ŠmídlLukáš VolfJosef Terč), která zaběhla druhý nejlepší čas v 30leté historii ŠAKu Chodov 44,73. Také na disku jsme nezůstali bez bodů a Jan Jirovec zabodoval ze 4. a Martin Tonhauser z 8. místa. Závěrečný bod si vyšel mezi dvacítkou chodců na 5 km ve své chodecké premiéře Dominik Svoboda.

Suma sumárum jsme dokázali v konkurenci 11 oddílů , vítězů krajských oblastních přeborů a sestupujících z II. ligy vybojovat 7, místo Lukáš Volf se stal s 25 body 4. nejvíce bodujícím mužem ve 134 hlavém startovním poli. a zároveň nejlepším ŠAKalem.

Na fotografii chybí František Janec a Jan Jirovec, kteří odjížděli domů již před štafetami. Všem patří velké poděkování za celou sezonu, stejně jako vedoucím družstva a trenérům – Rudovi Flaškovi a Miloši Volkovi.

Postup do ligy mužům nevyšel