Rodinný víceboj

Začátkem června jsme za Školní atletický klub Chodov uspořádali populární závod pro rodiče a děti v rámci projektu Pohybová gramotnost – Atletika pro rodinu. Soutěže se odehrávali na našem Atletickém stadionu olympioniků. Počasí zúčastněným přálo a sluníčko zpříjemnilo celé odpoledne. Soutěžemi jsme zakončili roční projekt Atletky pro rodinu pro všechny naše atletické přípravky. Celkem se zúčastnilo 50 rodinných týmů!
Po úvodním rozběhání a rozcvičení postupně všechny týmy absolvovaly jednotlivé disciplíny rodinného pětiboje (člunkový běh, sázení brambor – míčů na rychlost, skokanský ciferník, skok z místa a hod pěnovým oštěpem). Ke každému stanovišti byl přiřazen rozhodčí ze starších tréninkových skupin a ten zaznamenával výsledky jednotlivých disciplín týmu. Celá soutěž byla velmi vyrovnaná, výsledky velmi těsné a v celkovém hodnocení rozhodovaly vteřiny a centimetry. Ačkoliv se jednalo o soutěž, ale jako trenéři jsme se rozhodli, že ocenění a odměnu si zaslouží všechny děti bez rozdílu výkonnosti. Jsme rádi, že se nikdo nezranil a všichni měli příjemné zážitky ze společně stráveného odpoledne.

Věříme, že se nám po tomto víceboji podaří přilákat k atletice další nové svěřence. Na závěr bylo společné fotografování a byl přichystán oheň s možností opékání vuřtů. Za Školní atletický klub Chodov děkujeme za zařazení do projektu Atletika pro rodinu a budeme se těšit na další společné akce.

Martin Horváth, ŠAK Chodov

Rodinný víceboj