Chodovská vlečka

Poslední srpnovou neděli proběhl již 7. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka. Vzhledem k termínové kolizi se pořadatelé rozhodli letošní ročník upořádat v neděli s nejistou účastí závodníků. S blížícím se termínem se obavy nenaplnily a účast byla vysoká. Závod opět probíhal na nově zrekultivovaných a upravených cestách kolem Bílé vody. Před hlavním závodem se představily dětské kategorie. Nově byly dětské kategorie součástí běžeckého poháru Karlovarského kraje.

V nejkratší trati si nejlépe vedl Rokůsek David z Karlových Varů a Kořánová Ellan z Triatlet Karlovy Vary.
Dvousetmetrovou trať ovládli běžec Venig Karel z Triatlet Karlovy Vary a Illichová Beata z SC Start Karlovy Vary.
Na trati tři sta metrů vyhrál Kopecký Jakub z domácího ŠAK Chodov a Štěříková Marie z Triatlet Karlovy Vary.
Vypsanou čtyřsetmetrovou trať ovládl Korellus Jakub z Triatlet Karlovy Vary a dívčí běh ovládla Antošová Tereza z Atletiky Ostrov.
V kategorii mladších žáků a žákyň opět opanoval Triatlet a zde obhájil své loňské vítězství Macháček Hugo a v dívčím běhu zvítězila MÁJ Luisa Victoria.
V nejstarší žákovské kategorii zvítězil Žák Jan z Triatlet Karlovy Vary a z pořádajícího oddílu ŠAK Chodov Peřinová Eliška.
V kategorii dorostu zvítězila Kučerová Eliška z Triatletu Karlovy Vary a Meduna Filip z SKOB Ostrov.

Na start dětských závodů se celkově postavilo rekordních 117 závodníků. V hlavním závodě mužů a žen pak startovalo 37 mužů, 14 žen a pět štafet. Závodu se celkové účastnilo 178 závodníků včetně dětí a dospělých.

Celkovým vítězem v rekordním čase závodu se stal Kožák Tomáš z SC Start Karlovy Vary, který trať dlouhou 10,2 kilometrů uběhl v čase 36:30.
Druhý skončil Vogel Marcel z našeho přátelského oddílu LC Oelsnitz-Erzgebirge a třetí Sedněv Radek z Triatlet Karlovy Vary.
Z domácího oddílu ŠAK Chodov si nejlépe vedl Košek Robert.
V kategorii žen výrazně zvítězila Kůsová Lenka z Triatlet Karlovy Vary za ní se umístila Staňková Lucie ze Sokolova a Hovorková Barbora z oddílu USK Akademik Cheb.

Závod měl mezinárodní účast a zúčastnili se ho závodníci z Německa a Spojených Arabských Emirátů. V letošním roce bylo vybráno na startovném a dobrovolných příspěvcích 15.600 Kč. Pro letošní rok vybrané startovné bylo věnováno Honzíkovi, kterému byla stanovena diagnóza spastické triparézy a vyžaduje stálou rehabilitaci.

Organizátoři děkují za pomoc městu Chodov, všem sponzorům a zároveň městským záchranným složkám za zajištění zdravotnické pomoci a vytvoření zázemí pro závod.

Jsem rád, že se nikdo ze závodníků nezranil a závod proběhl bez problému a ještě bych rád dodal, že ohlasy závodníků na závod byly pozitivní a budeme se těšit na setkání při 8.ročníku v roce 2023.