Šestý ročník běhu Chodovská vlečka se uskutečnil!

Poslední srpnový víkend se uskutečnil již 6. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

V letošním roce byl znám pouze termín závodu, ale vše ostatní bylo vzhledem ke stávající situaci nejisté. Proto intenzivní přípravy probíhaly až poslední měsíc, kdy bylo jisté, že závod budeme moct uspořádat. Závod opět probíhal na nově zrekultivovaných a upravených cestách kolem Bílé vody. Před hlavním závodem se představily dětské kategorie.

V nejkratší trati si nejlépe vedl Böhm Ondřej z Josefova a Horváthová Jolana z domácího ŠAK Chodov.

Dvousetmetrovou trať ovládli běžci z Triatlet Karlovy Vary Andreovský Bartoloměj a Svobodová Elen.

Vypsanou čtyřsetmetrovou trať opět vyhráli závodníci z Triatletu Andreovský Ferdinand a Máj Luisa.

V kategorii mladších žáků a žákyň opět opanoval Triatlet a zde vítězství uhájil Macháček Hugo a Bašistová Carla.

V nejstarší žákovské kategorii zvítězil Fišer Filip z Baníku Sokolov a z pořádajícího oddílu ŠAK Chodov Zaschkeová Michaela. V nově vypsané kategorii dorostu zvítězila Kučerová Eliška z Triatletu Karlovy Vary.

Na start dětských závodů se celkově postavilo 46 závodníků. V hlavním závodě mužů a žen pak startovalo 35 mužů, 12 žen a rekordních devět štafet, všichni závod také dokončili. Závodu se celkové účastnilo 112 závodníků včetně dětí a dospělých.

Celkovým vítězem v rekordním čase závodu se stal Oplt Michal z Kilpi Kome Klub, který trať dlouhou 10,2 kilometrů uběhl v čase 36:01.
Druhý skončil Kožák Tomáš z SC Start Karlovy Vary a třetí Báťa Michal z Kilpi kome klub.

Z domácího oddílu ŠAK Chodov si nejlépe vedl Luděk Soukup.

V kategorii žen zvítězila německá závodnice Jana Richter před krajskou běžeckou jedničkou Kůsovou Lenkou z Triatletu Karlovy Vary a Stuškovou Hanou.

Závod měl mezinárodní účast a zúčastnili se ho závodníci ze Slovenska a Německa.

V letošním roce bylo vybráno na startovném a dobrovolných příspěvcích 8.640,- Kč.

Pro letošní rok vybrané startovné bude věnováno Základní škole Nejdecká. Škola je zřízena jako škola základní. Poskytuje žákům s různým speciálními vzdělávacími potřebami základní vzdělání, v oboru ZŠ speciální potom základy vzdělání.

Organizátoři děkují za pomoc městu Chodov, všem sponzorům a zároveň městským záchranným složkám za zajištění zdravotnické pomoci a vytvoření zázemí pro závod. Oproti předchozímu závodu ubylo několik účastníků, ale věříme, že v příštím ročníku bude účast větší. Jsme rádi, že nikdo ze závodníků nezranil a závod proběhl bez problému,“ říká ředitel závodu Martin Horváth a dodává: „Ohlasy závodníků na závod byly pozitivní, a tak již dnes můžeme oznámit termín sedmého ročníku, který se bude konat netradičně v neděli dne 28. srpna 2022.“